Pěstování zeleniny je mnohdy nesmírně náročná činnost, žádná zelenina vám nevyroste ve skleníku nebo na záhoně sama, musíte se postarat o sadbu, o zálivku, o vhodné podmínky během pěstování, a také o sklizeň. Sklízet zeleninu znamená završit své celoroční úsilí a velmi záleží na tom, v čem zeleninu uskladníte. V čem ji budete převážet na trh k zákazníkům, anebo v čem ji budete skladovat pro své vlastní užití.
Dřevo – dřevěné bedýnky jsou velmi levné, výrobci počítají s tím, že budou sloužit velmi krátkou dobu, a proto se také nijak zvlášť neohlíží na to, že povrch dřevěných latí je jen hrubě opracovaný. Nehoblované dřevo však na sebe dobře váže nečistoty a vzhledem k tomu, že je silně nasákavé vodou, snadno se na jeho povrchu mohou rozmnožit dřevokazné houby, plísně a hniloba z napadených kusů ovoce a zeleniny.
Plast – výroba kontejnerů z plastu se soustředila také na přepravky na ovoce a zeleninu, s nimiž docílíte mnohem větších úspěchů ve srovnání s dřevem. Za prvé, plast je netoxický, což jej předurčuje pro dlouhodobější kontakt s jakýmikoli druhy zemědělských produktů, počínaje ovocem a konče obilovinami. Za druhé plastové boxy jsou dobře skladovatelné, mohou se jednoduše zaklesnout do sebe, pokud je umístíte do sloupce několika kontejnerů nad sebou. Sloup dobře drží stabilitu a nezřítí se, protože jsou západkové zámky pevně zaseknuté a není to tak, jak vídáme s dřevěnými bedýnkami.
Za třetí se plastové kontejnery mnohem lépe udržují čisté, stačí je pouze omýt saponátem a tlakovou vodou z hadice, případně stěny a dno očistit pomocí kartáče. Povrch materiálu je hladký, tím pádem se na něm špatně zachycují nečistoty a také není zrovna vhodným prostředím pro rozmnožování plísní. A za čtvrté se plastové bedny dají skládat a perfektně skladovat ve složeném stavu, čímž zaberou minimum místa.