Při zazimování bazénu hodně záleží na tom, jaký tip bazénu máte. Pro každý platí trochu jiná péče, nejen co se týče zazimování, řiďte se tedy návodem zrovna k vašemu bazénu. Nepodceňujte však tento krok. Bazén je nutné na zimu dobře připravit, pokud nechcete, aby došlo k jeho poškození, a to někdy i nenávratnému. Zkusme si říct nějaké obecné rady, které platí pro většinu bazénů.
Teplota
Kdy vůbec začít se zazimováním bazénu? Ideální je, pokud začnete, když teplota vody v bazénu klesne pod 10 stupňů celsia. Do té doby by měla být běžně v provozu veškerá technika, která jinak bazén obsluhuje. Jen po skončení pravidelného koupání, teď a na podzim, můžete zkrátit jejich provoz.
Voda
Je více než žádoucí, by byla voda ve vašem bazénu před zazimováním perfektně čistá. Vyčistěte proto vodu pomocí přípravků k tomu určeným a vyčistěte také stěny a dno bazénu pomocí vysavače. Pokud se jedná o bazén zapuštěný s odtokovým žlábkem, sundejte mřížku, a i tu důkladně vyčistěte. Upravte také pH vody na doporučenou hodnotu 7,2 – 7,6.
Doplňky
Pokud máte v bazénu zabudovaná bazénová světla, před zazimováním je nezapomeňte demontovat. Stejně tak odstraňte případné schůdky.
Odpusťte vodu
Vypusťte vodu z bazénu, aby její hladina dosahovala cca 10 cm pod skimmerem. Odpojte poté filtraci a hadice. Do zbylé vody přidejte libovolný zazimovací prostředek. Pokud by voda zmrzla, mohlo by její rozpínání poškodit váš bazén, proto je tento krok nutný. Na závěr bazén pečlivě zajistěte plachtou.
Netroufáte si na zazimování sami? Nevadí. Dnes již existuje spoustu firem, které vám s tímto problémem pomůžou. Vyzkoušejte například toto zazimování bazénu http://servisvirivychvan.cz/sluzby/zazimovani-odzimovani/. Ušetříte si tím hodně práce, starostí a budete mít jistotu, že jste bazén svěřili do dobrých rukou profesionálů. Zvláště pokud se chystáte bazén zazimovávat poprvé, tuto možnost vřele doporučujeme.